Työharjoittelu
On ollut blogi vähän talviteloilla. Turha sitä on sen enempää selitellä. Muita töitä olen silti saanut aikaan, joten päivitetäänpä vähän tilannetta. 10 viikon työssäoppimisjakso Ainon värjäämössä päättyi siis tammikuun puolivälissä. Edelllisessä postauksessa esitellyt tuolit näyttivät lopulta tältä.
Pakko myöntää, että erityisesti noita pyöreitä selkänojia samanlaisiksi muokatessa meinasi usko näiden valmistumiseen loppua kokonaan. Tämän projektin jälkeen K-tuolit tuntuivatkin paljon helpommilta. K-keinuun vaihdettiin istuinosan sisusta kokonaan. Ja uusi kangas muutti ulkoasua melkoisesti.
Välissä tein enemmänkin K-tuolien jousituksia ja yhden joustavareunaisenkin tapauksen, mutta tässä vielä kuvat näyttönä toimineista K-tuoleista, joissa haasteena oli saada kahdesta hieman eri mitoilla ja eri aikana tehdystä tuolista samanlaiset.